Tajemství větrného údolí

Pojeďte za námi do Větrného údolí. Je tu vážně zábava: chce se Vám mečovat, malovat si, vyrábět, běhat nebo se jen tak válet? To všechno milujeme. Jen kdyby tu nebyla ta jedovatá, nanejvýš nebezpečná a zkrátka zatrolená Pustina. Rozšiřuje se každým dnem. Pomozte nám ji, prosím, zastavit!
Rohozná „Na Kuši“ 21. 7. – 1. 8. 2019 / III. běh vede Cyril KubaLetošní tábor nás zavedl do Větrného údolí. Jednoho z mála míst, které je díky svému umístění chráněno před okolní Pustinou. Seznámili jsme se zdejšími obyvateli (především princeznou Naušikou), následně jsme začali zjišťovat jak údolí ochránit proti rozšiřující se Pustině. 

 Vyzkoušeli jsme všechno možné, abychom nakonec zjistili, že se Pustině nelze bránit, ale je potřeba naučit se s ní žít. Je to dáno tím, že sama Pustina pomáhá regenerovat mrtvou krajinu, kterou v dřívějších dobách lidstvo zničilo. A právě snaha naučit se respektovat okolní krajinu i celou Zemi je to, co jsme se malým táborníkům snažili předat.

A na závěr mi nezbývá než poděkovat všem, kdo se na zdárném průběhu tábora podíleli. Ať už je to skupina nejlepších vedoucích a instruktorů, tak holkám, které se starají o naše syté žaludky a pevné zdraví. A v neposlední řadě jednotlivým účastníkům za to, že s námi na tábory jezdí a dávají našemu úsilí smysl.

Cyril Kuba – hlavní vedoucí

Napsat komentář