Adventní polívka na náměstí

Zveme pro radost k pokusu o rekord: setkání nejvíc táborníků z Rohozné na jihlavském adventním trhu! (včetně rodičů a prarodičů) Vaření polívky v kouzelném kotli na ohni, zpívání našich originálních táborových písniček místo koled a hlavně společné bruslení !!! Přijďte jíst, pít, povídat a zpívat (jsme jako spolek součástí programu na hlavním podiu)
Masarykovo náměstí Jihlava 20. 12. 2019 od 15h / s Vaší pomocí vaří Matěj Kolář

účast: 22 členů spolku (7 omluvených)
rodiče: 6x
dětí – účastníků táborů: 7
celkem minimálně 53 duší

K předvánočnímu setkání táborníků z Rohozné jsme uvařili kotel pořádně husté luštěninové polívky. Jakmile jsme ve tři hodiny dorazili s materiálem na náměstí, začali se scházet pomocníci nejen k oškrábání brambor, krájení zeleniny a míchání s cibulkou… Vaření na ohni uprostřed města je vždycky obřadem, o to svátečnějším, že je před Vánoci, všichni jsou milí, chtějí se zahřát, ale i obdarovávat se.

Kromě bandy instruktorů a vedoucích (II., III. a V. běh) se do přípravy krmě přidávali i náhodní kolemjdoucí – jakýsi mladík, kapitán zaoceánské lodi a vyučený kuchař se ujal závěrečného mistrovského dochucení a dokonce i nalévání. Někteří rádi zaplatili víc než jsme chtěli, jiní – potřební bezdomovci – dostávali nášup zadarmo. Mezitím jsme na pódiu s panem ponocným Píšou uvedli důvod našeho setkání a původ hub (Čeřínek, Čertův Hrádek, Rohozná) a několikrát na přeplněné adventní trhy zaznělo: „To jsou táborníci z Rohozné, Spolek KUŠ, Ti tu polívku umí…“ ještě jsme urvali chvilku slávy, kdy jsme zatančili Koće a Trojku, ale na táborové písně na pódiu už nedošlo, protože hrála kapela „Pět opic“. Tak se koledovalo v samém závěru večera – než začal film. U ohýnku se ještě semlelo mohutné přikládání papírem z přilehlých kontejnerů, protože si hlavní kuchař neuměl poradit s pouličními kluky. Než se to všecko zjedlo a zapilo, museli jsme taky ochutnat speciality ze stánku Farmářky, kde ten den pekli palačinky Verča s Markétkou a najednou jsme si střídali hlídku s bezpečnostní službou. No zkrátka jsme to tam ten poslední adventní pátek zavírali.

Prodali jsme tři kušátky a celkem se utržilo (po odečtení nákladů) 1000,-Kč DÍKY!

Matěj, Pája, Anička, Jáchym, Toník,
Yetti, Petra, Filip, Anetka, Lucka,
Ondra, Šárka, Vojta, Káča, Ferda,
Marcela, Hanča, Kájolinka, Romanka, Josefínka
Kája, Adam, Kačka, Verča, Katka,
Bára, Verča, Markétka, Žanda, Denis,
Kamil, Robin, Bára, Jerry, Fanda,
Medvěd, Petra, Tereza, Tomáš, Matěj,
Jakub, Zuzana, Vojta, Lenka, Jáchym,
Jakub, Šimon, Martina, Jarda, Samuel,
Ivanka, Ondrášek, Matýsek

Napsat komentář