Švédi

Třicetiletá válka. Švédové! Největší vtloukání klínů do hlavy – mícháme třicetiletou válku a vikingy. Hlavní Švéda (Tom) pobíhá v umělohmotné přilbě s rohy a hasičskou halapartnou na třímetrové tyči!!! 
Rohozná 19. – 28. 7. 1992

V noci stavíme v dešti teepee – Švejk provede výpočet, ale cestou z kuchyně převrací čísla za desetinou čárkou, takže „buď je plachta malá, nebo tyče moc velký“. Nakonec je teepee asi ve tři hodiny ráno postaveno! Při sběru borůvek sporadicky útočí podlý Švéda. Při potyčce s dětmi bránícími tábor málem zahynou Švédové Chadža a Claud. Jednoho pěkného večera u táboráku zavléká potulný mrzák (já, celý v bílém, holí s blikající svíčkou, chřestící hrnkem plným matic) do tábora mor – padá do potoka, Chadža a Tom jej v rukavicích vynáší do lesa. Bleskurychlá evakuace na místečka. Vojta (6 let) v panice křičí „Počkejte na mě!“ a je zcela pohlcen spacákem, který nese. Celodenní a celonoční hra na mor. Po vyléčení (umytí bílého pudru, který symbolizuje nákazu) je oběd na hřišti, kam jsou donesny stoly. Tábor obsadí Švejďáci, poražení ve slavné cca desetivteřinové bitvě na hřišti za východu slunce. Nic nepomáhají stoly převrácené k obraně – nepřátelé jsou pobiti, včetně jednoho (já), který útočí ze stanu postaveného za stavidlem. Je taky pobit. Populárními hrami byly mj. švédská pomsta (oblíbená u dětí) a česká pomsta (oblíbená u vedoucích). Oddíly: Družina pana ??? z Flákačova, Družina paní Dity… atd.
pamětní text Skřítek

Macíny táborový deníček… DÍKY!

Napsat komentář