HOME NEWS
BIO MUSIC VIDEO LIVE ART EXHIBITIONS TEXT
2011 brno
BIO HUDBA VIDEO PERFORMANCE VÝSTAVY TEXTY


KYTICE RŮŽÍ / BUNCH OF ROSES / Centrum pro současné umění DOX Praha 2010

Ve společné akci se studenty Atelieru performance jsem řešil hlavně reprodukci - semena (dýně a máku) a použil další materiály jako máslo, ostružinovou marmeládu vlastní výroby, vonné italské koření nebo naopak čistě chemický produkt "vitalife" komerční výživu pro kytice (X balení). Po cestě na místo jsem zakoupil kytici růží - Valentýna (autor nápadu a koordinátor skupiny Tomáš Hodboď)

Celá akce probíhala jako doprovodný program výstavy Jiřího Kovandy

Celodenní intervence studentů a absolventů Ateliéru performance FaVU VUT Brno reagující na výstavu NINA BEIER, JIŘÍ KOVANDA, MARIE LUND: Bob Dylan, Bob Dylan, Boba Dylana. Skupina samostatných performerů reflektuje prostor a jeho obsah. Konání na sobě nezávislých tvůrců se setkává v nepostřehnutelných okamžicích nebo exploduje jako vodíková bomba. Cílem této individuální performance s kolektivními prvky je reagovat na podněty vycházející z děl tvůrců výše zmíněné výstavy. Tyto reinterpretace budou probíhat skrze osobitá témata a postupy zúčastněných performerů. Delší čas performance umožňuje hlubší kontemplaci dané situace. Ospalé fáze jednotlivých akcí budou zákonitě proloženy energetickými výbuchy druhých performerů, kterým takové vakuum dává prostor k vyjádření. V prostoru tak vznikne pulsující celek přelévající se energie.

Moto: "Někde v prostoru je kytice růží. Na první pohled není jasné jejich množství, ani převažující barevný odstín. ?Při bližším zkoumání si uvědomíme rozdíly mezi jednotlivými květinami. Pokud se do pozorování ponoříme hlouběji, nalezneme skryté úrovně života. Když však půjdeme ještě dál, ucítíme hnilobný pach vody. Zápach se stává nesnesitelným, je nutno odstoupit a opět tak zahlédnout kytici růží jako celistvý obraz."Performeři: ?Martina Růžičková, František Pavúček, Aneta Jochimová, Filin Krug, Andrei Shulha, Jan Prošek, Matěj Kolář, Tomáš Hodboď, Klarisa Kleinerová

doprovodný text: Tomáš Hodboď