Hawaii – sídlo bohů

Námořnická výprava, co se podobně jako ztroskotání lodě Bounty zvrhne v poznávání malebné kultury polynésie. Hawai jako synonymum pro největší pohodičku na světě! Aloha oe – eke ona, ono, noha i nanuka!
Rohozná „Na Kuši“ 8. – 21. 7. 2013 / II. běh vede Matěj Kolář

Další fotky na facebooku: Prdík

Účastníci se v průběhu konání tábora dozvídají o dějinách a kultuře havajského souostroví. Na začátku připlouvají jako evropští námořníci, kreslí mapy (učí se orientaci v přírodě), prozkoumávají ostrov jako hledači pirátských pokladů, následně postupně pronikají do tajů polynéské kultury a stávají se domorodými havajci: Tančí hula, vyrábějí ozdoby a nástroje z přírodních materiálů, tlučou kokosové máslo, zpívají havajské písně a uctívají bůžky (výroba společného totemu – akua)

Navštíví nás Paul Gauguin – na to že přebývá mimo umělecká centra, kdesi v tichomoří: „Umělecké centrum je v mé hlavě“ – malují všemi částmi těla. Africká „domorodá“ skupina IYASA tančí a zpívá u ohně a Radim Zenkl – světový virtuos ve hře na bluegrassovou mandolínu dětem ukazuje co je to lasování. Stavíme tee pee a učíme děti bydlení v něm. Vaření na ohni, tábornické dovednosti, uzlování, poznávání léčivek, hub…

Uvidíme palmové pláže a azurové moře, ale také hory, tropické pralesy i aktivní sopky! Z hlavního města Honolulu se nejprve vypravíme kolem ostrova Oahu, dále na největší ostrov Hawaii za nejčinnější sopkou světa a dokonce i na „nejvyšší“ horu na Zemi. Celou cestu po souostroví zakončíme na poklidném a zeleném ostrově Kauai, kde dojdeme mimo jiné k nejdeštivějšímu místu planety a překvapivě zmokneme 🙂 A pořadem se samozřejmě jako vždy budou prolínat hudebně obrazové pasáže s krásnou havajskou muzikou. Bude to Havaj!

Šest táborových oddílů ponese jména havajských ostrovů, budeme si číst starobylou havajskou mytologii poznávat množství jejích hrdinů a bohů. Dalšími hosty budou naši táborníci Adam a David Novotní, kteří na Havaji už třikrát s rodiči strávili dovolenou a budou dětem předávat svou zkušenost z Havaje dneška. Havaj je dnes vzor multikulturní společnosti, kde vedle sebe žijí v míru nejen lidé z celého světa, ale také řada náboženství – proto také Sídlo Bohů.

Aloha – Budeme se učit toleranci, empatii, ohleduplnost v sociálním i přírodním prostředí. Řadu teoretických reálií z havajského prostředí (cizojazyčné termíny, historie, národopis) vystřídá praktický život táborníka v české přírodě.

Poprvé v kuchyni, záhul, ale jinak super. Holky skončily 5.
Moc se jim tady líbilo. Příště to snad taky vyjde.
Macíny táborový deníček… DÍKY!

Napsat komentář