Výletové deskohraní

Výlety a naučnými aktivitami chceme dětem vynahradit hodiny strávené před počítačem. Účastník získá nové znalosti z oblasti deskových her, dokáže aplikovat nové strategie a užije si sociálních kontaktů se svými vrstevníky.
Dům Gustava Mahlera, Jihlava a okolí 26. – 30. 7. 2021 / příměstský letní kemp

vedou Kamil Maleček a Adam Kolář
Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy

Program jednotlivých dní:

PONDĚLÍ 26.7. (9:00 – 17:00)
První den jsme dopoledne věnovali seznamování a odstraňování vzájemného ostychu. Dětem se velmi líbila hra v kruhu se zmačkaným časopisem. Poprvé jsme navštívili RH jídelnu, ve které jsme měli obědy každý den. Po obědě jsme již přešli na deskové hry. Na začátek jsme vybrali jednoduché karetní hry, které šli dobře hrát venku v parku. Ve třech skupinkách se děti prostřídaly u všech her. Den jsme zakončili hraním petangu na náměstí.

ÚTERÝ 27.7. (9:00 – 17:00)
Druhý den. Jsme začali deskovými hrami. Postoupili jsme ke složitějším hrám, které jsme si navzájem vysvětlovali. V dané skupince byl vždy alespoň jeden obeznámen s pravidly hry. Po obědě měli děti stolních her dost, tak jsme šli na hřiště. Na hřišti děti pro změnu naučily jednu hru nás vedoucí a u toho jsme trénovali srozumitelné vysvětlování pravidel. Den jsme zakončili na náměstí nově objevenou a později velmi oblíbenou hrou kubb.

STŘEDA 28.7. (9:00 – 17:00)
Třetí den jsme si dopoledne troufli na jednu z nejtěžších her, kterou máme. Tu se staršíma klukama hrál Kamil a mladší děti zkoušeli s Adamem hrát nově zakoupené deskovky. Velký úspěch měl double ve verzi Harryho Pottera a také fantasy hra Karak, ke které jsme hned druhý den koupili i rozšíření. Kamilovo hraní se protáhlo až do odpoledne. Tady jsme se rozdělili a mladší děti, které už nechtěli hrát hry šli s Adamem do zábavního centra Robinson. Ke konci dne jsme se všichni sešli na náměstí ke společné hře již zmiňovaného kubbu.

ČTVRTEK 29.7. (9:00 – 17:00)
Čtvrtý den jako obvykle začal deskovými hrami v domě Gustava Mahlera. Starší kluci hráli jejich oblíbenou hru Pandemic a mladší děti hrály hady a žebříky. Kdo nic hrát nechtěl hrál na klavír, nebo se s Adamem šel podívat na výstavu obrazů o pár místností vedle. Po jídle nám jeden oběd zbyl a děti ho chtěli věnovat někomu, kdo ho bude potřebovat třeba nějaký bezdomovec. To se nám nakonec povedlo a my jsme mohli vyrazit na menší výlet na skalku, kde jsme dětem vyprávěli příběhy z Jihlavské kroniky. Děti také zaujalo hřiště, které jsme po cestě potkali. Na závěr programu nesmí chybět omalovánky a kubb na náměstí.

PÁTEK 30.7. (9:00 – 17:00)
Poslední den už bylo na dětech poznat, že jsou unavení a chtěli jenom lenošit. Někdo sebral síly na hraní deskovek a někdo si jen povídal s Adamem na chodbě v sedících pytlích. Atmosféru oživilo hraní pinkacího fotbálku. Ve vypjatých momentech bylo v domě Gustava Mahlera opravdu rušno. Po obědě a krátké procházce v parku jsme zamířili na náměstí. Nesvítilo tolik sluníčko, tak nám nevadilo hrát hry na náměstí dříve než obvykle. Odehráli jsme díky tomu rovnou tři hry kubbu, šachový turnaj, velké člověče nezlob se ještě nám k tomu příjemně hrála kapela na náměstí Jazz Bandits. Na konec programu jsme ještě stihli krátkou procházku, na které jsme hodili nějaké drobné do studny za radnicí. Pak už si děti začali vyzvedávat rodiče a my se s nimi naposled rozloučili.

Cílové rozvíjené kompetence:
sociální, komunikativní, strategické myšlení

Přehled témat: Deskové hry, vymýšlení strategie, výlety, příroda, historie Jihlavy

Napsat komentář