Slované – Sámova říše

Boje s Avary (básničky), výroba šperků a hlavně bohové! Nejlepší zjevení (divadla)! Dvouhlavý pták Simargl s obrovským rozpětím (ovládaný čtyřmi lidmi) trestá na hřišti dva soupeřící bratry. Oddíly: Pribinové, Venetové, Kvádové…
Rohozná 10. – 19. 7. 1994 / II. běh vede Ing. Milan „Medvěd“ Kolář


Průvod družiny boha Černoboga u břízek – největší zjevení za účasti všech vedoucích, kromě Tomáše a Bobka (první vezl druhého do nemocnice s vyvrknutým kotníkem a Lenku Brabcovou s prsty pochroumanými stavidlem) a Skřítka (obsluha kazeťáku). Hudba – Soukup a Bílá „Zahrada rajských potěšení“. V závěru tábora nejspíš postaveno teepee. Svarožic promítán nad ohniště! Celodenní a celonoční hra se povedla (???). Kvůli počasí není možné jít do svatyně na Čeřínku, svatyně je tedy improvizována u stavidla – Vojta si přeje, „abysme všichni byli hodní Slované“. Kostýmy z prostěradel!
Skřítek

Je to svědectví o novém spaní ve stanu.
Bylo to roku 94 a byla to dětská Rohozná, tehdy má 1.Rohozná v životě. Já Bůček jsem spal s dívkou jménem Koko (Peťa), Medvěd se netvářil příliž povzbuzen mím spolunocležníkem, ale nakonec svolil. Byl to asi 3den od začátku a já Bůček jsem měl asi ve 00:00 Rohozňáckýho času službu, Koko měla 2 hodiny přede mnou. Téhož dne se nám vnutil do stanu na noc 1x Petr (Široko Wolf). V 8.00 hod jsme všichni klidně usnuli. Wolfík spal mezi námi (Koko – Bůček) na podlaze s matrací. Koko měla asi v 10.00 službu a tak ještě rozespalá a zvyklá, že mezi námi nikdo nespí, šlápla vedle postele a ouhle kdosi zakvyčel a byl to Wolf, kterému šlápla na hlavu, krk či břicho neúmyslně. V tu ránu byly všichni vzhůru a pak po krátkém nadávání se opět Wolf otočil a usnul. Ale v 24.00 jsem měl službu já a tak zase bezúmyslně jsem šlápl na Wolfa, který už od té doby nechtěl spát mezi mnou a Koko.

Author of the svědectví is Bůček
date 27. 10. 95 time begin 22:30 / 48 stay

P.S. v roce 1994 měl ještě Petr Volf přezdívku Široko, Wolf, Pítr.

Macíny táborový deníček… DÍKY!

Napsat komentář