Expedice Chorchoj

Олгой_Хорхой

Putovní tábor pro 15 dobrodruhů z teepee do jurty a zpátky. Pátrácí vědecká výprava po mýtickém tvorovi ztracena v mongolské poušti Gobi. Zachráníme je? Narazíme na stopy nebo pouhé indície přítomnosti největší záhady na světě? A kam vede červí díra?
10. – 19. 7. 2023 Fialova louka pod Mešnicí – Rohozná „Na Kuši“ / II.běh+ vede Matěj Kolář

Pokračovat ve čtení „Expedice Chorchoj“

Maraton pro krajinu

Boj proti úložišti je běh na dlouhou trať. Každoroční poklidná demonstrace: pohybem na podporu čisté energie. Cíl tentokrát v Dolní Cerekvi na festivalu Z Kopce.
Rohozná „Na Kuši“ 10. 6. 2023 od 10h / 2x kolem Čeřínku

Soustředění III. běhu

Taková předtáborová akce, kdy dávají vedoucí hlavy dohromady, stmelují kolektiv a připravují se na Vás…
Rohozná „Na Kuši“ 19. – 21. 5. 2023 / vede Martina Drápelová

Den proti úložišti

Připojujeme se k celorepublikovému protestu všech obcí a spolků spojených v Platformě proti úložišti. Vrch Zádušník (Botlusy) za hřbitovem v Dolní Cerekvi. Poté možná výšlap na turistickou chatu Čeřínek. Vítání jara. Živá hudba, tance, vynášení odpadu a smrti… Transparenty s sebou!
Dolní Cerekev / Čeřínek 15. 4. 2022 cca. 14 – 18h

Brigáda čtvrtá Apríl!

Co bude potřeba, omítání ještě zdaleka ne, ale oprava štuků, možná betonování podlahy atp. Výzva pro prácechtivé dobrovolníky: přijeď taky něco podělat! To už je poslední brigáda – APRÍL! Další brigády budou následovat celé jaro až do prvního tábora, viz. projekt modernizace kuchyně 🙂
Rohozná „Na Kuši“ 1. 4. 2023 / možná i do neděle 2.4. vede Tomáš Klíma a Milan Tvrdík

Pokračovat ve čtení „Brigáda čtvrtá Apríl!“

Kapří den

Hra v ulicích města pro malé i velké k připomínce výročí 621 let od slavné obrany města v roce 1402. Po odražení útoku si Jihlavané tuto událost připomínali více než 100 let Kapřím dnem, procesím, na jehož konci byli zachránci z řad minoritských mnichů odměňováni sedmi groši a kaprem.
Jihlava – parkán Matky Boží, park Gustava Mahlera 4. 3. 2023 od 13h / vede Vojta Kolář

Pokračovat ve čtení „Kapří den“

Masopust v Meziříčku

Přijeďte jako maškara a přidejte se do průvodu s dětmi, synovci, vnoučaty, rodiči nebo jen tak, jako okounící dav, do kterého se masky škádlením pouští! Na moravskou notečku hraje harmonikář Jirka Jiřina Hilčer. Pokus o zachování pravěké tradice a nový rekord počtu účastníků z řad táborníků Rohozná. (Se spacákem a karimatkou lze přenocovat i na neděli!)
Meziříčko 18. 2. 2023 cca. 13h od hospody / vede Markéta Macína Březková

Pokračovat ve čtení „Masopust v Meziříčku“

První zimní brigáda – vynosit kuchyň!

Kuchyně a kancelář vzadu, vlastně i sklad potravin a vstupní chodbička – vynosit! Chystáme projekt modernizace zázemí… Rohozná bude pravděpodobně celé jaro obyvatelná jen pro opravdové srdcaře. Spát na půdě se dá, v konírně se dá zatopit, ale voda asi nepoteče…
Rohozná „Na Kuši“ 11. – 12. 2. 2023 / vede Tereza Pešáková a Tomáš Klíma

Pokračovat ve čtení „První zimní brigáda – vynosit kuchyň!“

Adventní tábornická polívka

Na výzvu Brány Jihlavy navazujeme na úspěch vařby před covidem a hodláme se sejít u kotle adventní polívky pro zahřátí na jihlavském náměstí. Rozdáváme potřebným ZADARMO, nebo majetným za dobrovolně vysoký příspěvek z přebytků na činnost spolku.
Jihlava, Masarykovo náměstí / 10. a 11. 12. 2022 od 15h / vede Marcel Frei, Adam Kolář

Pokračovat ve čtení „Adventní tábornická polívka“
Přejít k navigační liště