Maraton pro krajinu

Boj proti úložišti je běh na dlouhou trať. Každoroční poklidná demonstrace: pohybem na podporu čisté energie. Jubilejní dvacátý ročník! Závod včetně kulturní události – koncert živé kapely Predrag Duronjić & DRAGA BANDA REUNION v cíli od 17h Rohozná náves.
Rohozná „Na Kuši“ 25. 5. 2024 od 10h / 2x kolem Čeřínku

Akce MARATON KOLEM ČEŘÍNKU se letos koná již po dvacáté. Organizují ji dobrovolníci z našeho Spolku jak pro naše členy, tak především pro širokou veřejnost z okolních obcí. Na trať (26,6 km) se vydávají amatérští závodníci pěšky, na kole nebo speciálních vehiklech: longboardu, in-line bruslích, kolečkových lyžích, jednokolce… jak kdo chce! Závod má neformální rodinnou atmosféru, je spíše kulturně – společenským setkáním než sportovní akcí zaměřenou na výkon.

Děti, mládež, rodiče, senioři i veřejnost z okolních obcí. Lidé přicházejí do naší zahrady pro odpočinek, radost, inspiraci. Sbližují, vedou k soudržnosti. Maraton pro místní obyvatele nenásilnou formou zviditelňuje problém hledání lokality pro úložiště – zdůrazňuje sepětí se zdejší krajinou, zvyšuje sebeidentifikaci s krajem.

Trasa 26 km:
Rohozná „Na Kuši“, Rohozná obec, Dolní Cerekev, Cejle, Mirošov, Jedlov, Boršov, Dušejov, Hojkov, Milíčov, Nový Rychnov… okolí vrchu Čeřínku

Tradiční trasa 26,6 km ideální na kole nebo pro pravé maratónce:

„Pohybem 2x kolem Čeřínku na podporu čisté energie.“
Akce nenásilnou formou upozorňuje na problematiku ukládání jaderného odpadu
a nerovné postavení obcí v přípravě budování hlubinného úložiště. Boj proti úložišti je běh na dlouhou trať! Naplánujte si výlet, zdravotní procházku, kolo… běhat nikoho nenutíme. Přijeďte si dopřát nádherný den v čisté přírodě… Kotel polívky pro účastníky, sudy s odpadem…

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ
v Rohozné na návsi před hospodou „Na Myslivně“ od 17h
cca. od 18h živá hudba Predrag Duronjić & DRAGA BANDA REUNION

Napsat komentář