Přírodní zahrada a výlet do Sonnentoru

St. Patrick’s Day na Rohozné. Už ráno přijede certifikátorka ke konzultaci na Rohoznou, aby zjistila jak jsme na tom a co musíme ještě rychle stihnout (zdrží se jen dopoledne a my když už tam budeme… nachystáme třeba další vyvýšené záhonky z prken nebo vyrobíme hmyzí domeček atd…. (kdo chce, může jet už v pátek, taky záleží na počasí). V neděli navážeme výletem a hlavně exkurzí do firmy Sonnentor Čejkovice, kde bude i doprovodná velikonoční akce s jarmarkem. (exkurze i cestovné v ceně projektu)
16. – 18. 3. 2018

https://www.facebook.com/pg/SpolekKUS/photos/?tab=album&album_id=2034082896607827

Navzdory ledovému počasí se nás Rohozné postupně během dne sešlo neuvěřitelných 25 zahradníků. Pravda neměli sice do čeho rejpnout, tak se aspoň zkoušela otužilost přítomných! Nejdrsnější srdcaři tu spali od pátku. Vaření polenty a pohankové kaše. Hrnky přimrzají tam, kde si je položíš. Provrtali jsme kamenné koryto, aby v něm příště bylinky a kytky neuhnily a nastartovali jsme výrobu hmyzích domečků. Tereza Čapková podrobně prohlédla stav naší zahrádky a po pár skvělých doporučeních (dosadba keřů i stromů, mulčování, zelené hnojení a samozavlažování ze střechy) nás uklidnila, že s certifikací můžeme počítat. Plaketa s ježkem do léta bude! Vítají nás káně, Toník blije. Mrzne! cca. podle věku: Toník, Rostík, Kája, Verča, Karolína, Anička, Katka, Adam, Amálka, Ondra S., Robin, Jakub, Natálka, Lukáš, Lída, Šárka, Jiřina, Vojta, Ondra, Matěj, Pája, Evka, Obi, Medvěd a Tereza Č.

V neděli jsme jeli po desáté z Jihlavy. Nakonec jen dvě kolářova auta s Jiřinou, díky šílenému počasí to všichni rozumní vzdali. Zvědaví na exkurzi ve výrobě, workshop smoothie a latté, bylinkovou zahradu, rozhlednu či divadlo jsme nakonec v pohodě dorazili na místo. Prvně si pro jistotu dali čaj v kavárně Čas na čaj a pak to všechno postupně absolvovali až po skvělé palačinky, hlívovou či lasagne s tempehem. Zakončili jsme to samozřejmě nakupováním všemožných výrobků. Zatímco velcí koukali na Marčíkovic představení „Moravské pašije“, prarodiče se potkali s rodinou sestřenky Věry a vyrazili napřed do sklípku v Mutěnicích. Toník s Matějem zatím hrkali na velký trakače v přilehlém vinohradu… Po posledním dortíku jsme to zmrzlé všecko naložili do auta a za tmy dobloudili s Jiřinou v Brně před Vaňkovku. Domů jsme dorazili pozdě, ale parádně kořením a bylinkami provonění.

Napsat komentář